• Registruotis

Voko rašymas

Įvert.: 0

Kaip taisinklingai rašyti adresatą ant voko ? atrodo reikia rašyti ir savo adresa ?

Klausė Kovo 23, 2012 temoje Visa kita autorius anonimas  
   

3 Atsakymai į šį klausimą:

Įvert.: 0

Viršuje, kariajame kampe reikia rašyti savo duomenis, ties centru link dešinės pusės, reikia rašyti gavėjo duomenis. Jei laiškas/siuntinys yra neregistruotas, tuomet galima rašyti tik gavėjo duomenis. (Tuo atveju, jei siuntinys nebus pristatytas atkeliaus atgal, ar siuntinys paklius ne pas tą žmogų)

Rašomas taip:

Vardas Pavardė
Gatvės pavadinimas namo nr.
Miestas pašto kodas
Valstybė ( jei į užsienį siunčiamas paketas)

Atsakė Kovo 25, 2012 autorius anonimas  
Įvert.: 0

Ant voko užrašyti adresą nesunku, svarbiausia nesuklysti.Priekinėje voko pusėje, dešinėje pusėje apačioje užrašomii gavėjo duomenis. Pirmoje eilutėje rašoma – vardas, pavardė (rašomas naudininko linksniu, jei siunčiama Lietuvos teritorijoje, vardininko linksniu – jei siunčiama į užsienį). Antroje eilutėje rašomas gavėjo adresas – gatvė, namo ir buto numeris. Paskutinėje, trečioje eilutėje – pašto kodas, miestas, valstybė. Siunčiant į užsienį, adresas rašomas pagal tos šalies taisykles, gale lietuviškai užrašant šalį, o tarp skliaustelių – tos šalies kalba (pvz., siunčiant laišką iš Lietuvos į Jungtines Valstijas: JAV (USA) ).
Jūsų (siuntėjo) duomenys rašomi toje pačioje pusėje kairiajame viršutiniame kampelyje (galima ir kitoje pusėje). Rašymo tvarka tokia pati kaip ir rašant gavėjo duomenys. Tik siuntėjo vardas ir pavardė VISUOMET rašomi vardininko linksniu, o siuntėjo šalis rašoma adresanto kalba, tarp skliaustelių – savo kalba (pvz., jei siunčiame laišką į Angliją iš Lietuvos: Lithuania (Lietuva) ).
Dažniausiai rašant siunčiant laišką nežinome pašto kodo (indekso) kuris yra butinas. Juos galite sužinoti internetinėje „Lietuvos pašto“ svetainėje Lietuvos pašto kodu paieška

Atsakė Kovo 25, 2012 autorius maugllis  
Įvert.: 0

Viršuje kairėje pusėje tavo adresas, o apačioje dešinėje adresato adresas ;)

Atsakė Kovo 25, 2012 autorius anonimas  

Panašiu nėra

...